понедельник, 25 февраля 2013 г.

Ізраїль – країна трьох світових релігій
Розробка уроку з географії 11 клас
Вчитель географії: Шеремет І.В.

      Мета уроку: навчальна – формувати в учнів систему знань про історичний,      економічний,культурний розвиток держави Ізраїль, про джерела трьох релігій та їх святині на території Єрусалима;
         розвивальна – розвивати навички творчої самостійної діяльності учнів , їх комунікативні вміння;
         виховна – виховувати толерантне ставлення учнів до культури інших країн, самоповагу та взаємодопомогу.
Формування основних груп компетентностей:
·       Полікультурна – використання наочних засобів(учнівські презентації);
·       Здоровязберігаюча – фізкультхвилинка;
·       Інтелектуальна – тестування.
Обладнання: комп’ютерний клас, комп’ютери, мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, електронний атлас “Страны мира”, довідник “Країнознавство, аудіо запис єврейської мелодії, політична карта світу, учнівські презентації.
         Тип уроку: урок – заочна подорож.

Хід уроку
Радійте, співайте сумісно, о єрусалимські руїни, бо народу Свого Господь звеселив, - викупив Єрусалима!
(Ісаї: 52)
I.   Організаційний момент

II.  Мотивація навчальної діяльності
               вчитель. Протягом багатьох століть цю землю називали по-різному: Ерец-Ісраель(Земля Ізраїлю), Земля обітована (тобто обіцяна Богом), Свята Земля, Палестина. Земля, яку називали центром світу, де сходилися всі найбільші торговельні шляхи, за століття завоювань і поневолень зберегла свій неповторний колорит. Її народ після численних гонінь і жорстоких розправ,розсіявшись по всьому світу, на благодатному ґрунті багатьох країн розвивав свій геній, уперше в історії відродив свою “мертву” мову й сьогодні з надзвичайним ентузіазмом відновлює свою незалежну державу.

Маленька за площею країна, більша частина якої зайнята пустелею, завдяки праці людей перетворилася на квітучу землю і входить зараз до двадцятки найбільш розвинених країн світу, посідаючи друге місце у світі після США за кількістю новостворених компаній.

Культура цієї держави дуже тісно пов’язана з релігією та є унікальним сплавом традицій і сучасності. Культура цієї країни – це історія Біблії: кожен камінь, кожна піщина, кожна крапелька води зберігають у собі пам’ять про ті часи, коли цією землею ходили пророки й коли на ній царювали сильні цього світу… Країна, у якій зосереджені духовні цінності трьох монотеїстичних релігій, до наших днів зберегла мусульманські мечеті, християнські храми, іудейські синагоги.

Дотепер тривають суперечки про територіальні права цієї держави, а це періодично порушує політичну стабільність Близького Сходу.
Отже, сьогодні ми з вами вивчатимемо Ізраїль. Краще дізнатися про особливості цієї країни нам допоможуть ваші презентації, завдяки яким ми і здійснимо нашу заочну подорож Ізраїлем. А наприкінці уроку ви виконаєте тестові завдання.

III.Вивчення нового матеріалу

·       .Візитна картка (заповнення шаблону. Додаток 1)
·       Учнівські презентації виконані за допомогою графічної програми Power Point (Додатки 2 -7)
     1.Історія розвитку Ізраїлю.
     2.Природні особливості території.
     3.Населення. Освіта.
·       Комплекс вправ для профілактики зорової втоми (2 – 2.5 хв. Додаток 8).
     4.Економіка Ізраїлю.
     5.Туризм.
     6.Релігія.

IV.Закріплення нового матеріалу
1.Бесіда.
·       У якому історико-географічному регіоні розташований Ізраїль?
·       З чим повязана нестабільність політичної ситуації в цьому регіоні?
·       Які мови в Ізраїлі є офіційними? Чому?
·       Що таке алія? Чи торкнулася вона України?
·       На які чинники за рельєфом та особливостями природи можна поділити територію країни?
·       Які особливості економіки країни? Чим це можна пояснити?
·       Як в Ізраїлі ставляться до освіти? Які школи там відкриті?
·       Чому місто Єрусалим має особливий статус?
·       Які місця в Єрусалимі вважають священними іудеї,християни й мусульмани всього світу?
2.Тест (кожне питання – 0.5 бала. Додаток 8).

V.Підсумок уроку
Оцінювання і цінування знань учнів, їх роботи на уроці.

VI.Домашнє завдання
Учитель: пропоную набуті на сьогоднішньому уроці вміння і навички застосовувати і надалі, а саме виконати повну презентацію по будь-якій країні Азії і отримати оцінку з тематичного оцінювання по даній темі.