понедельник, 25 февраля 2013 г.

Ізраїль – країна трьох світових релігій
Розробка уроку з географії 11 клас
Вчитель географії: Шеремет І.В.

      Мета уроку: навчальна – формувати в учнів систему знань про історичний,      економічний,культурний розвиток держави Ізраїль, про джерела трьох релігій та їх святині на території Єрусалима;
         розвивальна – розвивати навички творчої самостійної діяльності учнів , їх комунікативні вміння;
         виховна – виховувати толерантне ставлення учнів до культури інших країн, самоповагу та взаємодопомогу.
Формування основних груп компетентностей:
·       Полікультурна – використання наочних засобів(учнівські презентації);
·       Здоровязберігаюча – фізкультхвилинка;
·       Інтелектуальна – тестування.
Обладнання: комп’ютерний клас, комп’ютери, мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, електронний атлас “Страны мира”, довідник “Країнознавство, аудіо запис єврейської мелодії, політична карта світу, учнівські презентації.
         Тип уроку: урок – заочна подорож.

Хід уроку
Радійте, співайте сумісно, о єрусалимські руїни, бо народу Свого Господь звеселив, - викупив Єрусалима!
(Ісаї: 52)
I.   Організаційний момент

II.  Мотивація навчальної діяльності
               вчитель. Протягом багатьох століть цю землю називали по-різному: Ерец-Ісраель(Земля Ізраїлю), Земля обітована (тобто обіцяна Богом), Свята Земля, Палестина. Земля, яку називали центром світу, де сходилися всі найбільші торговельні шляхи, за століття завоювань і поневолень зберегла свій неповторний колорит. Її народ після численних гонінь і жорстоких розправ,розсіявшись по всьому світу, на благодатному ґрунті багатьох країн розвивав свій геній, уперше в історії відродив свою “мертву” мову й сьогодні з надзвичайним ентузіазмом відновлює свою незалежну державу.

Маленька за площею країна, більша частина якої зайнята пустелею, завдяки праці людей перетворилася на квітучу землю і входить зараз до двадцятки найбільш розвинених країн світу, посідаючи друге місце у світі після США за кількістю новостворених компаній.

Культура цієї держави дуже тісно пов’язана з релігією та є унікальним сплавом традицій і сучасності. Культура цієї країни – це історія Біблії: кожен камінь, кожна піщина, кожна крапелька води зберігають у собі пам’ять про ті часи, коли цією землею ходили пророки й коли на ній царювали сильні цього світу… Країна, у якій зосереджені духовні цінності трьох монотеїстичних релігій, до наших днів зберегла мусульманські мечеті, християнські храми, іудейські синагоги.

Дотепер тривають суперечки про територіальні права цієї держави, а це періодично порушує політичну стабільність Близького Сходу.
Отже, сьогодні ми з вами вивчатимемо Ізраїль. Краще дізнатися про особливості цієї країни нам допоможуть ваші презентації, завдяки яким ми і здійснимо нашу заочну подорож Ізраїлем. А наприкінці уроку ви виконаєте тестові завдання.

III.Вивчення нового матеріалу

·       .Візитна картка (заповнення шаблону. Додаток 1)
·       Учнівські презентації виконані за допомогою графічної програми Power Point (Додатки 2 -7)
     1.Історія розвитку Ізраїлю.
     2.Природні особливості території.
     3.Населення. Освіта.
·       Комплекс вправ для профілактики зорової втоми (2 – 2.5 хв. Додаток 8).
     4.Економіка Ізраїлю.
     5.Туризм.
     6.Релігія.

IV.Закріплення нового матеріалу
1.Бесіда.
·       У якому історико-географічному регіоні розташований Ізраїль?
·       З чим повязана нестабільність політичної ситуації в цьому регіоні?
·       Які мови в Ізраїлі є офіційними? Чому?
·       Що таке алія? Чи торкнулася вона України?
·       На які чинники за рельєфом та особливостями природи можна поділити територію країни?
·       Які особливості економіки країни? Чим це можна пояснити?
·       Як в Ізраїлі ставляться до освіти? Які школи там відкриті?
·       Чому місто Єрусалим має особливий статус?
·       Які місця в Єрусалимі вважають священними іудеї,християни й мусульмани всього світу?
2.Тест (кожне питання – 0.5 бала. Додаток 8).

V.Підсумок уроку
Оцінювання і цінування знань учнів, їх роботи на уроці.

VI.Домашнє завдання
Учитель: пропоную набуті на сьогоднішньому уроці вміння і навички застосовувати і надалі, а саме виконати повну презентацію по будь-якій країні Азії і отримати оцінку з тематичного оцінювання по даній темі.

четверг, 29 ноября 2012 г.


На осінніх канікулах відбулася екскурсія до міста Запоріжжя членів гуртка "Мій край".
Діти відвідали Дитячий ботанічний сад, музей історії запорізького козацтва, Запорізьку Січ. Пройшлися стежками о. Хортиця. Екскурсанти отримали велике задоволення від побаченого! У багатьох винекло бажання приїхати сюди знову!

среда, 28 ноября 2012 г.

Екскурсія до м Запоріжжя


На осінніх канікулах відбулася екскурсія членів гуртка "Мій край", з метою пізнання культурної та історичної спадщини Запорізького краю.
Гуртківці відвідали: Дітячий ботанічний сад, музей історії запорізького козацтва, Запорізьку Січ.Екскурсія викликала в учнів багато гарних емоцій.